Rtv Pendimi
Lajme

Gati USHTRIA – Komisioni i sigurisë kalon tri ligjet për FSK-në

Deputetët e Komisionit për Siguri dhe Mbikëqyrje të FSK-së kanë votuar pakon me tre projektligjet për FSK-në. Të gjithë u zotuan se do të përkrahin transformimin e FSK-së dhe do të shtyjnë këtë proces përpara.

Ismet Beqiri tha se vota e LDK është për. Ai tha se shpreson që këto projektligje të ecin para në Kuvend. Beqiri tha se në momentin që projektligjet shkojnë në kuvend, LDK voton për.

Rexhep Selimi tha se VV e mbështet transformimin e FSK me qëllim të avancimit të forcës. Ai premtojë angazhimin maksimal të partisë VV.

Ndërsa Daut Haradinaj urojë të gjithë sot dhe tha se të gjithë qytetarët e Kosovës kanë pse të gëzohen sot.

Vota e listës serbe ishte kundër.

Të ngjajshme

LAJMI I FUNDIT: 214 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Kushtrim Guraj

Familjet e viktimave të Srebrenicës, pas 25 vitesh do t’i varrosin të dashurit e tyre

Kushtrim Guraj

“Turqia edhe në kushte të jashtëzakonshme ka ndihmuar Kosovën”

Kushtrim Guraj

Shqipëria në pritje të përfundimit të reformës zgjedhore

Kushtrim Guraj

Në kampet e refugjatëve në Idlib po përhapet sëmundja Leishmanioza

Kushtrim Guraj

Kosovë, 4 të vdekur dhe 195 raste të reja me COVID-19

Kushtrim Guraj

Dialogu Prishtinë-Beograd fillon më 12 korrik në Bruksel

Kushtrim Guraj

Djathi i emigrantëve shqiptarë në Turqi pret tregues gjeografik

Kushtrim Guraj

Rukiqi: Dora e shtetit ka dështuar të ofrojë përkrahjen për sektorin privat

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU