Rtv Pendimi
Lajme

“Gazetari saudit Jamal Khashoggi është vrarë me ngulfatje në konsullatë”

Gazetari saudit Jamal Khashoggi, thuhet se është vrarë me ngulfatje brenda konsullatës saudite në Stamboll, raporton Anadolu Agency (AA).

Një burimi nga pallati mbretëror saudit tha për televizionin amerikan CNN se Khashoggi është vrarë me ngulfatje. Akoma nuk është dhënë asnjë sqarim mbi arsyet e vdekjes së tij.

Arabia Saudite mbrëmë tha se gazetari Khashoggi vdiq pas një grindjeje në konsullatën saudite.

Më parë, televizionit shtetëror saudit, tha se 18 shtetas të Arabisë Saudite janë arrestuar në lidhje me vdekjen e Khashoggit në konsullatën e atij shteti në Stamboll.

Gazetari dhe kolumnisti i “The Ëashington Post” Jamal Khashoggi u zhduk më 2 tetor pasi hyri në kompleksin e konsullatës së Arabisë Saudite në Stamboll.

Khashoggi njihej si kritik i politikave të udhëhequra nga pushteti aktual i Arabisë Saudite dhe mbështeti “Al Watan”, e cila është platforma kryesore e reformatorëve sauditë.

Të ngjajshme

Viktimat e Gjenocidit të Srebrenicës u përcollën me lutje nga Sarajeva

Kushtrim Guraj

Turqia dhe OBSH firmosin marrëveshje për hapjen e zyrës në Stamboll

Kushtrim Guraj

Ambasadori i Kosovës në Ankara, Dugolli lëvdata masave të Turqisë kundër COVID-19

Kushtrim Guraj

Mbi 12 milionë raste me COVID-19 në të gjithë botën

Kushtrim Guraj

LAJMI I FUNDIT: 214 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Kushtrim Guraj

Familjet e viktimave të Srebrenicës, pas 25 vitesh do t’i varrosin të dashurit e tyre

Kushtrim Guraj

“Turqia edhe në kushte të jashtëzakonshme ka ndihmuar Kosovën”

Kushtrim Guraj

Shqipëria në pritje të përfundimit të reformës zgjedhore

Kushtrim Guraj

Në kampet e refugjatëve në Idlib po përhapet sëmundja Leishmanioza

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU