Rtv Pendimi
auto lider
Samet Tours
Good life Restaurant
Kuzhinë

Gjellë me presh

Muslim Shop

1 kg presh
400 gr mish me kockë (Qingji,viçi etj)
2 gjethe dafine
6 kokrra piper te zi
1/2 filxhan vaj
pak piper të zi -piper të kuq -2 lugë salce të kuqe.
kripë.

Pastrojmë mirë preshin dhe i presim në copa 4 cm… skuqim mishin mirë e mirë, më pas shtojmë preshin, trazojmë në zjarr të avashët deri sa prasët të vyshken gjate skuqjes, shtojmë salcën, piperin e kuq dhe të gjithë erzat me rradhe, shtojmë 3-4 gota uji, me ujë dhe e lemë të ziejë, jo në zjarr të fortë, të avshet, deri sa të ketë një sasi të vogël uji dhe të jetë zierë preshi. Ju bëftë mirë/kuzhina.al

Të ngjajshme

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

Vezë sipas mënyrës së peshkatarëve

Kushtrim Guraj

Patate dhe kungullesha në salcë kërpudhash

Kushtrim Guraj

Bukë misri e lirë dhe e shpejtë: provoni bukën e misrit me kokrra të plota misri (Video)

Kushtrim Guraj

Pite me djathë sipas recetës së vjetër boshnjake!

Kushtrim Guraj

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Kushtrim Guraj

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Kushtrim Guraj