Rtv Pendimi
Shkenca dhe teknologjia

Google Chrome i mbushë 10 vjet

Google kishte lëshuar shfletuesin ‘Chrome’ saktësisht 10 vite më parë. Ky ishte shfletuesi i pari i Google, transmeton Indeksonline.

‘Chrome’ erdhi në kohën kur njerëzit kishin filluar të lodhen me Internet Explorer. Për të krijuar ‘Chromen’, Google përdori komponentë të shfletuesit të ‘Apple’ ‘WebKit’ dhe të ‘Firefoxit’.

‘Chrome’ për momentin ka 60 për qind të tregut në Desktop./Indeksonline/

Të ngjajshme

Zoom, Google Meet apo Facebook Messenger Rooms: Cili është aplikacioni më i përshtatshëm për komunikim virtual

Kushtrim Guraj

COVID-19, Google do të ndjekë nëse njerëzit qëndrojnë në shtëpi

Kushtrim Guraj

Coronavirusi: A duhet ta pastrojmë telefonin shpesh?

Kushtrim Guraj

Kamerat e vëzhgimit tani do të zbulojnë automatikisht njerëzit me temperaturë

Qëndrim Ibrahimi

Interneti 5G do të ndryshojë jetën rrënjësisht

Qëndrim Ibrahimi

Google merr një veprim interesant

Kushtrim Guraj

Në 2030 shumica e automjeteve në tregun botëror do të jenë elektrike

Kushtrim Guraj

Rritet tregu i automjeteve në BE

Kushtrim Guraj

Si ta shihni kush e përdor Wi-Fi tuaj?

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU