Rtv Pendimi
Vip Well
auto lider
Samet Tours
Good life Restaurant
Shkenca dhe teknologjia

Google forcon sigurinë e Gmailit

Muslim Shop

Google ka filluar azhurnimin për aplikacionin e tij Gmail për Android.

Azhurnimi sjell opsionin e ri të sigurisë: ‘anti-phishing’ për verifikim të sigurisë, transmeton KP.

“Kur të klikoni në linkun e dyshimtë në porosi, Gmail do të shfaqë vërejtjen, e cila përdoruesit do t’i ndihmojë që ta mbajnë llogarinë e vet të sigurt”, thuhet në publikimin e kompanisë Google.

Funksioni i ri vjen pak kohë pasi u publikua se Google Docs ishte viktimë e një sulmi të madh phishing, ndaj të cilit Google u përgjigj shumë shpejt.

Të ngjajshme

Stamboll, hapet qendra teknologjike e Microsoft-it

Kushtrim Guraj

Çka pas Ramazanit?

Kushtrim Guraj

Shitja globale e telefonave për Huawei është më e lartë se ndonjëherë më parë

Kushtrim Guraj

Zyrtare: OnePlus lajmëron datat dhe kohën e lansimit të OnePlus 7

Kushtrim Guraj

Alibaba shpërndan postën me anë të “njohjes së fytyrës”

Kushtrim Guraj

Telefonët iPhone 5G mund të arrijnë vitin e ardhshëm, me procesorët nga Qualcomm

Kushtrim Guraj

Fluturimi i parë i aeroplanit më të madh në botë, krahët e së cilit janë më të gjatë se një fushë futbolli

Kushtrim Guraj

Samsung pritet të lansoj katër modele Galaxy Note 10

Kushtrim Guraj

Samsung shfaq kamerën rrotulluese të Galaxy A80

Kushtrim Guraj