Rtv Pendimi
Good life Restaurant
auto lider
Kuzhinë

Gota plot energji: Filloni ditën me vitaminën bombë!

Muslim Shop

Në mënyrë që me lehtësi dhe elan t’i bëni të gjitha obligimet ditore, është me rëndësi që ditën ta filloni në mënyrën e drejtë

Pija nga pemët dhe perimet e freskëta në çast ngre energjinë, transmeton Telegrafi.

Thjesht përgatitet dhe mund të pihet në cilëndo kohë të ditës.

Përbërësit:

– 50 g panxhar të ri,
– 2 panxharë të kuq të freskët,
– 1 karotë,
– 1 portokall,
– 1 lugë e vogël mjaltë,
– pak xhenxhefil,
– 2 lugë të vogla lëng limoni,
– gjysmë luge të vogla shafran,
– 2 dl ujë,
– 1 kub akull.

Përgatitja:

Portokallin dhe panxharin e kuq qërojeni, karotën dhe pak xhenxhefil grini në rende, dhe të gjithë përbërësit qitni në blender dhe përzieni.

/Telegrafi

Të ngjajshme

Dreka që do ta doni: Speca të fërguar me djathë

Urim Isma

Kështu mund të bëni komposto nga pemët me të cilat mund të ëmbëlsoheni edhe dimrit

Urim Isma

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

Vezë sipas mënyrës së peshkatarëve

Kushtrim Guraj

Patate dhe kungullesha në salcë kërpudhash

Kushtrim Guraj

Bukë misri e lirë dhe e shpejtë: provoni bukën e misrit me kokrra të plota misri (Video)

Kushtrim Guraj

Pite me djathë sipas recetës së vjetër boshnjake!

Kushtrim Guraj