Rtv Pendimi
Kuriozitete Lajme

Gratë me shami në Shqipëri tregojnë çfarë do të thotë për to mbulesa (Video)

Shamia për mua është…
Ky spot është realizuar para 1 viti me rastin e Ditës Botërore të Mbulesës. 1 shkurti është dita botërore e mbulesës fetare islame.

Ajo shënohet në vende të ndryshme të botës, dhe kohëve të fundit po shënohet fuqishëm në Evropë, ku gjithnjë e më shumë vajza të reja dhe gra vendosin mbulesën në shenjë të besimit të tyre ndaj Zotit.

Në Kosovë nuk shënohet ndonjë aktivitet publik lidhur me këtë, por në Shqipëri është realizuar ky videoklip, i cili i jep shumë kuptim arsyeve pse vajzat dhe gratë vendosin të mbajnë petkun e modestisë. /MESAZHI/

Të ngjajshme

29 vjet nga rihapja e xhamisë së Et’hem Beut në Tiranë pas komunizmit (VIDEO)

Kushtrim Guraj

Alarmante: Numër i madh i vetëvrasjeve në Kosovë

Hevzi Hasani

Kancelarja gjermane Angela Merkel kërkon embargo të armëve ndaj Libisë

Urim Isma

Instituti i Shëndetësisë: Ajri i pashëndetshëm – mos dilni jashtë pa ndonjë nevojë të domosdoshme

Urim Isma

Në mungesë të qeverisë, zgjidhja për buxhetin bie mbi Kuvendin

Urim Isma

Harvardi zgjedh Kuranin si librin më të mirë për drejtësi, citon këtë ajet

Qëndrim Ibrahimi

BE përgatitet për një valë të mundshme migrimi nga Libia

Urim Isma

Ndotja e ajrit po kërcënon shëndetin e qytetarëve, IKSHP jep rekomandime si të mbrohemi

Urim Isma

Presidenti Thaçi thotë se institucionet janë në gatishmëri pas tërmetit në veri

Urim Isma