Rtv Pendimi
auto lider
Samet Tours
Good life Restaurant
Vip Well
Lajme

Greqi, mbi 60 të vdekur si pasojë e zjarrit

Muslim Shop

ATHINË (AA) – Kryetari i komunës së Rafina-s, Evangelos Bournous, ka deklaruar se është rritur në mbi 60 numri i personave që humbën jetën si pasojë e zjarrit të përhapur në afërsi të kryeqytetit të Greqisë, Athinë, raporton Anadolu Agency (AA).

Ka frikë se numri i të vdekurve mund të rritet. Mediat lokale raportojnë se ekipet e shpëtimi që janë duke punuar nëpër zonat e djegura thanë se në dritën e parë kishin gjetur trupat e më shumë se 20 personave të mbledhur në një vend pranë një plazhi

Autoritetet greke të shëndetësisë nuk mundën të konfirmojnë rritjen e numrit të vdekjeve, pasi trupat ende nuk kishin arritur në spitale.

Zjarret në Athinë
24.07.2018

Zjarri po ashtu ka shkaktuar dëme në dhjetra shtëpi dhe makina, ndërsa qindra njerëz u evakuuan.

Në disa zona të rajonit Atika, e cila përfshin edhe Athinën, është shpall gjendje e jashtëzakonshme.

Raportohet se Greqia ka kërkuar ndihmë nga Mekanizmi i Mbrojtjes Civile të BE-së.

Të ngjajshme

Algjeri, jep dorëheqje presidenti Bouteflika

Kushtrim Guraj

Shqipëria dhe Maqedonia hedhin hapat e para për ndërlidhjen me rrjet gazi

Kushtrim Guraj

Ramazani i 7-të që Morsi kalon në burgjet e Egjiptit

Kushtrim Guraj

Kosovë, opozita e konsideron të paligjshëm ekipin e ri negociatorë

Kushtrim Guraj

Szijjarto për liberalizimin e vizave: BE-ja nuk është e drejtë ndaj Kosovës

Kushtrim Guraj

Qendra për Trashëgimi Kulturore i reagon Komunës së Prizrenit

Kushtrim Guraj

DITA E PARË E FITËR – BAJRAMIT,  të martën më 4 qershor 2019

Kushtrim Guraj

Transformimi i FSK-së në ushtri, për Malin e Zi çështje e brendshme e Kosovës

Kushtrim Guraj

“Ushtarët e SHBA-së në Siri do të tërhiqen nëpërmjet Erbilit”

Kushtrim Guraj