Rtv Pendimi
auto lider
Good life Restaurant
Samet Tours
Vip Well
Lajme

Halil Kastrati: Për 28 nëntor, 28 familje do të bëhen me shtëpi të reja (VIDEO)

Muslim Shop

Themeluesi i shoqatës bamirëse ”Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati, ka treguar se për festën e 28 nëntorit do të dhurohen 28 shtëpi për nevojtarët.

Ai këtë e ka thënë ekskluzivisht në Info Magazine të Klan Kosova.

“Nuk mund të dalë nga kjo studio pa treguar se kemi zgjedhur që për 28 nëntor të japim 28 palë çelësa, pra 28 shtëpi të reja”, ka thënë Kastrati, njofton Klan Kosova.

“Me 28 nëntor në Sallën e Kulturës në Prizren do t’i thërrasim familjarët, mysafirë dhe mediat. Do të dhurohen 28 shtëpi të reja për nevojtarët”.

Të ngjajshme

Sekretari britanik mbështetje për muslimanët e Arakanit

Kushtrim Guraj

Serbi, 25 të vdekur nga virusi i Nilit Perëndimor

Kushtrim Guraj

Katari dhuron 50 milionë dollarë për refugjatët sirianë

Kushtrim Guraj

Grabitet banka në Elbasan

Kushtrim Guraj

Shqipëri, tensione në protestën e partive opozitare

Kushtrim Guraj

Fshati etno në BeH, oazë e paqes dhe traditës

Kushtrim Guraj

Shumë vende me epidemi fruthi, Kosova e paprekur deri më tash

Kushtrim Guraj

Halil Kastrati me shoqatën e tij, i ndërton shtëpi veteranit nga Buqja (Video)

Kushtrim Guraj

Sot inaugurohet Aeroporti i Ri i Stambollit

Kushtrim Guraj