Rtv Pendimi
Lajme

Haradinaj:Nuk do te ndalem që ta mbaj Serbinë jashtë Kosovës

Lideri i AAK-së dhe kryeministri në largim, Ramush Haradinaj ka thënë se shtetin e kanë fuqizuar me ushtri, ndërsa përmes tarifave është mbrojtur tregun tonë.

Haradinaj, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se “mbetjet e Millosheviqit nuk po ndalen! As unë nuk do te ndalëm që ta mbajë Serbinë jashtë Kosovës”.

Postimi i plotë i Haradinajt:

“Mbetjet e Millosheviqit nuk po ndalen! As unë nuk do te ndalëm që ta mbajë Serbinë jashtë Kosovës. Fuqizuam shtetin tonë me ushtri dhe përmes tarifave kemi mbrojtur tregun tonë. Kosova është shtet sovran në tërë territorin e saj dhe Serbia nuk do të ketë kurrë më punë këtu”, ka shkruar Haradinaj. /Telegrafi/

Të ngjajshme

Kosovë, 1.317 persona humbën jetën në aksidente rrugore në vitet 2010-2019

Kushtrim Guraj

Thaçi përfundon për sot intervistimin në Dhomat e Specializuara në Hagë

Kushtrim Guraj

Qeveria e Kosovës vendos masa të reja për parandalimin e COVID-19

Kushtrim Guraj

Mbi 7.5 milionë të shëruar nga COVID-19 në mbarë botën

Kushtrim Guraj

Bashkësia Islame e Kosovës me masa të reja parandaluese për përhapjen e COVID-19

Kushtrim Guraj

Varrosen edhe 9 viktimat e gjenocidit të Srebrenicës

Kushtrim Guraj

Familjet e viktimave të Srebrenicës kujtojnë momentet e fundit me të dashurit e tyre

Kushtrim Guraj

Deklaratë nga Bashkësia Islame

Kushtrim Guraj

Turqia e kthen Aya Sofyan nga muze në xhami

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU