Rtv Pendimi
Shkenca dhe teknologjia

Huawei Mate X telefoni i palosshëm më premtues deri më tani

Duket se ka filluar zyrtarisht, gara për telefonin më të mirë të palosshëm.

Pas Samsung Galaxy Fold, është Huawei që e ka prezantuar Mate X në Mobile World Congress dhe që tani, mund të thuhet se ky është telefoni i palosshëm më premtues deri më tani.

Sipas prodhuesit të dytë më të madh ën botë të telefonave, Mate X i ka dy gjëra që Galaxy Fold nuk i ka, e ato janë e ardhmja e dizajnit dhe teknologjisë.

Madje, kompania kineze ka shkuar edhe më larg, duke e prezantuar Mate X, si telefonin e palosshëm më të shpejtë ndonjëherë, pasi që e ka rrjetin 5G.

Ekrani i Mate X i ka 6.6 inç apo 2,480 x 1,148, derisa kur hapet ekrani është 8 inç 2,480 x 2,220, që mundëson shfaqjen e materialeve, sikur të ishte nga dy telefona në të njëjtën kohë.

Deri më tani, Huawei ka bërë të ditur se Mate X do të del në treg me çmim prej 2,299 eurosh. /Telegrafi/

Të ngjajshme

Zoom, Google Meet apo Facebook Messenger Rooms: Cili është aplikacioni më i përshtatshëm për komunikim virtual

Kushtrim Guraj

COVID-19, Google do të ndjekë nëse njerëzit qëndrojnë në shtëpi

Kushtrim Guraj

Coronavirusi: A duhet ta pastrojmë telefonin shpesh?

Kushtrim Guraj

Kamerat e vëzhgimit tani do të zbulojnë automatikisht njerëzit me temperaturë

Qëndrim Ibrahimi

Interneti 5G do të ndryshojë jetën rrënjësisht

Qëndrim Ibrahimi

Google merr një veprim interesant

Kushtrim Guraj

Në 2030 shumica e automjeteve në tregun botëror do të jenë elektrike

Kushtrim Guraj

Rritet tregu i automjeteve në BE

Kushtrim Guraj

Si ta shihni kush e përdor Wi-Fi tuaj?

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU