Rtv Pendimi
Shkenca dhe teknologjia

Huawei patenton telefonin me ekran të palosshëm

Huawei ka punuar shumë të jetë në hap me krijimin e kamerës, por nuk ka lënë anash as ekranin.

GSMArena raporton se gjiganti i teknologjisë ka patentuar telefonin me ekran të palosshëm, transmeton Koha.net.

Mekanizmi duke i ngjashëm me Microsoft Surface Book, por lë një hapësirë më të vogël.

Ekrani, një panel i vetëm, në vend të dy si Axon M, ndërsa duhet të jetë me madhësi të tabletit kur është plotësisht i hapur. Patentimi nuk tregon se si pajisja do të përdoret kur të jetë e mbyllur.

GSMA shkruan se duhet të jetë një farë mënyre për të kontrolluar njoftimet, ndoshta diçka si një LED në një ekstra ekran.

Image

Të ngjajshme

Zoom, Google Meet apo Facebook Messenger Rooms: Cili është aplikacioni më i përshtatshëm për komunikim virtual

Kushtrim Guraj

COVID-19, Google do të ndjekë nëse njerëzit qëndrojnë në shtëpi

Kushtrim Guraj

Coronavirusi: A duhet ta pastrojmë telefonin shpesh?

Kushtrim Guraj

Kamerat e vëzhgimit tani do të zbulojnë automatikisht njerëzit me temperaturë

Qëndrim Ibrahimi

Interneti 5G do të ndryshojë jetën rrënjësisht

Qëndrim Ibrahimi

Google merr një veprim interesant

Kushtrim Guraj

Në 2030 shumica e automjeteve në tregun botëror do të jenë elektrike

Kushtrim Guraj

Rritet tregu i automjeteve në BE

Kushtrim Guraj

Si ta shihni kush e përdor Wi-Fi tuaj?

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU