Rtv Pendimi
Të ndryshme

I vogli yne Imran!

İ vogli yne İmran!

Ti linde dhe u rrite ne lufte, bir. Ne ate lufte qe askush s’e di kush po vret ke.

2 muaj me pare, kur te shpetuan nga germadhat, ti ishe sypatrembur, ti e kishe perjetuar shpesh ate gjendje.
Ne syte e tu e lexoja normalitetin, ti fshije pluhurin me doçkat e tua te vogla, sikur donin te thonin “jam mire, nuk kam gje!”.

Por me instiktin e nje nene, doja te te merrja ne krahe e te mbaja ne gji ashtu sic do te bente edhe nena jote.
Ti u rrite jetim bir, nena jote trimereshe trashegoi nje hero lufte. Heronjte nuk kane moshe, por force dhe zemer te madhe.

Ti ishe vetem 4 vjec bir, jeta jote shkoi mes krismave e pluhurit. Si shume moshataret e tu, rrugeve te Halepit, arme, helikoptere, bombardime, ti strukeshe, por ata te ishin vene pas. Derisa te vrane…

Tani bota eshte e qete!

Terroristi İmran nuk eshte midis nesh. Nenshkruani marreveshje e ne daçi digjeni te gjithen, İmrani nuk eshte me midis nesh, ai nuk do tiua prishe me kurre qetesine…

Nuk do te degjoni me lajme per İmranin, nuk do tiua prishe humorin neper lajme e postime. Vogelushi İmran eshte prane Zotit.
Ai ne parajse, e ata qe e vrane, ku jane?!

Të ngjajshme

A të falet namazi i Bajramit nëpër shtëpia?

Kushtrim Guraj

Duaja e namazit te nates…

Hevzi Hasani

Sadakatul Fitri dhe rregullat e tij

Kushtrim Guraj

Marrëveshja e Hudejbisë dhe çlirimi i Mekës

Kushtrim Guraj

Kush ishin sahabët që braktisën kodrën e shigjetarëve në luftën e Uhudit?

Hevzi Hasani

Rumania, fener bashkëjetese për myslimanët në Evropën Lindore

Hevzi Hasani

O Allah, na beko me pjesën e mbetur  të Sha’banit dhe mundëso të arrijmë  Ramazanin

Kushtrim Guraj

Sprova vazhdon!

Kushtrim Guraj

Vaktiat e Ramazanit 2020

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU