Rtv Pendimi
Lajme

“Islamic Relief” dhuron 100 pako ushqimore-higjienike në Drenas

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, të martën ka pritur në takim përfaqësuesin e organizatës “Islamic Relief”, Blerim Gashi.

Përfaqësuesi i organizatës “Islamic Relief”, Blerim Gashi, ka treguar se organizata që ai përfaqëson ka shpreh vullnetin që t’i ndihmoj 100 familjeve të Komunës së Drenasit me pako ushqimore-higjienike.

Më këtë rast, Lladrovci ka falënderuar Gashin për këtë ndihmë dhe ka vlerësuar se përkrahja që po i bëhet qytetarëve në nevojë të Drenasit është shumë e mirëseardhur për të tejkaluar situatën e krijuar nga pandemia globale e virusit COVID-19.

Të ngjajshme

BE, strategjia e rimëkëmbjes në forcimin e teknologjisë së pastër dhe të gjelbër

Kushtrim Guraj

OKB nuk arriti të mbledhë fondin humanitar prej 2,4 miliardë dollarë për Jemenin

Kushtrim Guraj

OKB dërgon mbi 100 maune me ndihma në Idlib

Kushtrim Guraj

Kosovë, seanca për votimin e qeverisë së re do të mbahet të mërkurën

Kushtrim Guraj

Turqia u bën thirrje të rinjve të suksesshëm të vazhdojnë arsimimin në vend

Kushtrim Guraj

Turqia hap një spital tjetër të urgjencave në Stamboll

Kushtrim Guraj

Thaçi: Është hapur rruga për krijimin e qeverisë së re

Kushtrim Guraj

Qeveria e Kosovës shton masa të reja të reciprocitetit tregtar me Serbinë

Kushtrim Guraj

Arabia Saudite hap xhamitë, pezullimi vazhdon në Mekë

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU