Rtv Pendimi
Good life Restaurant
Samet Tours
auto lider
Lajme

Japoni, dështon testimi raketor

Muslim Shop

Raketën e parë prodhim privat japoneze e cila planifikohej të dërgohet në orbitë, MOMO-2, disa sekonda pas lançimit e kaploi zjarr, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas lajmit të agjencisë Kyodo, MOMO-2 e prodhuar nga Interstellar Technologies qendra e së cilës gjendet në Hokkaido, menjëherë pas lançimit u kaplua nga zjarri.

Zyrtarët theksuan se nga incidenti që u përfshi raketa e gjatë 10 metra, me diametër 50 centimetra dhe e rëndë një ton, treguan se nuk është plagosur askush.

Ndërkohë edhe në muajin korrik të vitit të kaluar raketa MOMO-1 për të cilën planifikohej të ngjitet mbi 100 kilometra lartësi, kishte përfunduar pa sukses.

Të ngjajshme

“Investimet në spitale janë për një mjekësi moderne në Kosovë”

Kushtrim Guraj

Rtv Pendimi ju uronë festën e Kurban Bajramit

Kushtrim Guraj

Indonezi, gruaja kurseu duke mbledhur mbeturina 26 vite për të udhëtuar në Haxh

Qëndrim Ibrahimi

Spanjë, shpëtohen 59 migrantë në Mesdhe

Kushtrim Guraj

Turqi, gjenden mbishkrime të lashta 883 vjet

Kushtrim Guraj

Studentët dhe nxënësit nga Shqipëria do të vizitojnë Turqinë

Kushtrim Guraj

Me karrocë drejt Haxhit: Rrëfimi i 34-vjeçarit nga Vushtrria, ëndrra e të cilit tanimë është realitet

Kushtrim Guraj

Edhe një doktore shkence i shtohet Kosovës

Hevzi Hasani

Turqia shpall vendimet e Këshillit të Lartë Ushtarak

Kushtrim Guraj