Rtv Pendimi
auto lider
Vip Well
Samet Tours
Good life Restaurant
Lajme

Japoni, dështon testimi raketor

Muslim Shop

Raketën e parë prodhim privat japoneze e cila planifikohej të dërgohet në orbitë, MOMO-2, disa sekonda pas lançimit e kaploi zjarr, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas lajmit të agjencisë Kyodo, MOMO-2 e prodhuar nga Interstellar Technologies qendra e së cilës gjendet në Hokkaido, menjëherë pas lançimit u kaplua nga zjarri.

Zyrtarët theksuan se nga incidenti që u përfshi raketa e gjatë 10 metra, me diametër 50 centimetra dhe e rëndë një ton, treguan se nuk është plagosur askush.

Ndërkohë edhe në muajin korrik të vitit të kaluar raketa MOMO-1 për të cilën planifikohej të ngjitet mbi 100 kilometra lartësi, kishte përfunduar pa sukses.

Të ngjajshme

Shkup, realizohet shëtitje me biçikletë nëpër Çair

Kushtrim Guraj

Parlamenti turk ratifikon ligjin e ri për shërbimin ushtarak

Kushtrim Guraj

Kufiri SHBA-Meksikë, vijë kufitare e vdekjeve të pandërprera të emigrantëve

Kushtrim Guraj

Erdoğan dhe Trump do të takohen në Samitin G-20 në Japoni

Kushtrim Guraj

Haradinaj: Ndërhyrja e NATO-s, e prirë nga Amerika, ktheu shpresën tek populli ynë

Kushtrim Guraj

Putin zgjat sanksionet ruse kundër BE-së

Kushtrim Guraj

Gjykata refuzon kërkesën e 11 të akuzuarve në rastin “veteranët”

Kushtrim Guraj

BeH, 13 vite burg për ish-ushtarin serb për krime kundër njerëzimit

Kushtrim Guraj

Djali i Mohamed Morsit falënderon Erdoğanin për mbështetjen

Kushtrim Guraj