Rtv Pendimi
Lajme

“Jetimat e Ballkanit” e hapin shtëpinë e të moshuarve

Humanisti dhe veprimtari i Shoqatës Bëmirëse “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati, përmes një videoje ka njoftuar se falë donatorëve të shoqatës që ai drejton kanë arritur ta hapin shtëpinë e pleqve, e cila do të shërbejë për strehim, përkujdesje dhe trajtim shëndetësor të të gjithë të moshuarve që kanë nevojë.

“Unë, i emocionuar dhe i gëzuar si asnjëherë më parë, kam nderin të ju them se shtëpia e pleqve është gati”, ka thënë Halil Kastrati.

Ai u ka sugjeruar të gjithë atyre që e  përcjellin që t’i njoftojnë të afërmit e tyre të moshuar, ose të moshuar të tjerë që njohin, që të shkojnë dhe të bëjnë kërkesë për t’pranuar në shtëpinë e të moshuarve.

Për informata më të hollësishme dhe kriteret për të aplikuar mund ta përcillni videon e publikuar në këtë link.

Të ngjajshme

OKB: Për 11 vite 16.7 miliardë dollarë humbje ekonomike nga pushtimi i Gazës

Kushtrim Guraj

Babai dhe i biri çliruan fshatin nga pushtimi armen

Kushtrim Guraj

“MERAKLITË E KERREVE”, DONACION INTERESANT PËR SHB ” JETIMAT E BALLKANIT” E CILA PËRKUJDESET PËR SKAMNORËT

Kushtrim Guraj

FSK dhe Policia, institucionet të cilave qytetarët u besojnë më shumë

Kushtrim Guraj

111 persona të moshuar në Kosovë janë pa përkujdesje familjare

Kushtrim Guraj

Kursistet e mësim-besimit e Prishtinës organizojnë program për nder të mevludit

Kushtrim Guraj

Lufta në Jemen, 5.700 fëmijë e kanë humbur jetën

Kushtrim Guraj

Kryeparlamentari Xhaferi mori pjesë në Akademinë Shkencore “Ditët e Alfabetit – II”

Kushtrim Guraj

Universiteti i Fondacionit Maarif organizon konferencë për sfidat në Ballkan mbi COVID-19

Kushtrim Guraj