Rtv Pendimi
Kuzhinë

Kadaif i mbështjell në formë role


Për 4-5 persona duhet:

500 gramë kadaif
1 kg sheqer;
1 filxhan çaji arra të qëruara e të shtypura;
200 gramë gjalpë.

Kadaifin e shkriftojmë dhe pastaj e ndajmë në pjesë të barabarta dhe bëjmë mbështjelljen duke vënë Brenda dhe i pjekim në furrë me temperature mesatare. I sherbetoni duke e aromatizuar me kanellë.

nga pertymoter.net

Të ngjajshme

Sallatë me fasule si racion

Urim Isma

Spinaqi i pjekur në furrë!

Urim Isma

Dreka që do ta doni: Speca të fërguar me djathë

Urim Isma

Kështu mund të bëni komposto nga pemët me të cilat mund të ëmbëlsoheni edhe dimrit

Urim Isma

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

Vezë sipas mënyrës së peshkatarëve

Kushtrim Guraj

Patate dhe kungullesha në salcë kërpudhash

Kushtrim Guraj