Rtv Pendimi
Kuzhinë

Kek me karrota

Perberesit:
4 veze,
2-filxh caj karrota,
2-filxh miell,
2-filxh sheqer,
1-filxh vaj,
1-filxh arra,
2-lug pluhur pjekes,
1-lug kanele.

Pergatitja:
Rrahim ne mikser vezet me sheqerin.Perziejme miellin me pluhurin pjekes.Hedhim te vezet,karrotat e grira,vajin dhe e perziejme mire,I hedhim keto ne mikser shtojme dhe miellin pak nga pak duke e perzier dhe ne fund hedhim arrat e grira dhe kanelen.Hedhim kekun ne tepsi ose forme te lyer me yndyre e pjekim ne furre te ngrohte ne 180 gr per 30-40 min.E shoqerojme me recel sipas deshires.Ju befte mire/kuzhina.al

Të ngjajshme

Bukë me miell liri dhe fara liri

Qëndrim Ibrahimi

Drekë e gjelbër e pjekur në furrë: E lirë, e shijshme, dietale, e shkëlqyeshme!

Qëndrim Ibrahimi

Gullash me suxhuk dhe qiqra: Drekë e lëngët e cila do t’i pëlqejë gjithë familjes!

Qëndrim Ibrahimi

Qoftere nga fasulja: Ushqim i shijshëm për fillestarët

Qëndrim Ibrahimi

Borani të marinuara kreshmore, por edhe e shijshme nga frigoriferi me ngrirje të thellë

Qëndrim Ibrahimi

Toptha brazilianë nga mielli dhe djathi: Paragjellë shumë e shijshme dhe do t’u pëlqejë të gjithëve!

Qëndrim Ibrahimi

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU