Rtv Pendimi
Good life Restaurant
Vip Well
Samet Tours
auto lider
Kuzhinë

Kek me kungull te verdhe

Muslim Shop

Duhen:
350 gr miell,
4 veze,
200 gr sheqer,
250 gr kungull i verdhe,
1 filxhan caj vaj ulliri,
1 filxhan bajame te grira,
1 luge kanele,
2 luge pluhur pjekes.

Ziejme kungullin e lejme te ftohet me pas e bejme pure. I hedhim te gjithe perberesit ne tas i rrahim per 5 min me pas hedhim masen ne forme te lyer me yndyre dhe te sperkatur me miell ,.E pjekim ne furre te parangrohur ne 170 gr per 35-40 min. E sperkasim me sheqer pluhur me pas. Ju befte mire

Të ngjajshme

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

Vezë sipas mënyrës së peshkatarëve

Kushtrim Guraj

Patate dhe kungullesha në salcë kërpudhash

Kushtrim Guraj

Bukë misri e lirë dhe e shpejtë: provoni bukën e misrit me kokrra të plota misri (Video)

Kushtrim Guraj

Pite me djathë sipas recetës së vjetër boshnjake!

Kushtrim Guraj

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Kushtrim Guraj

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Kushtrim Guraj

Drekë për 30 minuta: Qoftere të shijshme sipas gjysheve tona

Kushtrim Guraj