Rtv Pendimi
Shkenca dhe teknologjia

Kjo kartelë me gjysmë-terabyte në muajin shkurt del në treg

Integral Memory ka ndërtuar një kartë microSD 512 GB, e cila kërcënon të bëhet lider i ri i tregut në kujtesën portative, indeksonline.

Regjistri i mëparshëm i kapacitetit u mbajt nga SanDisk me një kartelë microSD 400 GB, e cila është ende me shpejtësi prej 100 MB / s, më e shpejtë në leximin dhe transferimin e të dhënave.

Shpejtësia maksimale e leximit të kartës së memories 512 MB është 80 MB / s.

Shpejtësia minimale e shkrimit është 10 MB / s. Karta plotëson standardin V10 për video kështu që mund të përdoret për kamerat që regjistrojnë video të plota HD.

Karta e memories integruese do të shfaqet në treg në shkurt, dhe çmimi i saj ende nuk dihet./Indeksonline/

Të ngjajshme

WhatsApp sjell funksionin e shumëkërkuar të sigurisë

Kushtrim Guraj

Prodhohet kostumi që ndihmon të paralizuarit të ngrihen në këmbë

Kushtrim Guraj

Çfarë është inteligjenca dhe si matet?

Kushtrim Guraj

VW zyrtarisht me fabrikë në Turqi, kjo është vlera e mega-investimit

Kushtrim Guraj

Huawei Mate 30 Pro me ekran që përfshinë edhe pjesët anësore dhe kamerë të fuqishme

Qëndrim Ibrahimi

Rrjetet sociale nxisin depresion tek të rinjtë

Kushtrim Guraj

Google sjell dizajnin e ri për Play Store

Kushtrim Guraj

A është tkurrur mali më i lartë në botë?

Kushtrim Guraj

Stamboll, hapet qendra teknologjike e Microsoft-it

Kushtrim Guraj