Rtv Pendimi
Lajme

Koalicioni LVV-LDK, Vjosa Osmani thotë se ka hapësirë që të gjendet zgjidhja

Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani ka deklaruar se LDK shumë shpejt do të deklarohet për çështjen rreth koalicionit me LVV-në.

Osmani pas takimit që kanë zhvilluar me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, theksoi se ka hapësirë që të gjendet zgjidhja në mes LDK-së dhe LVV-së.

“Ka hapësirë që të gjejmë zgjedhje të mirë dhe të përbashkët për qeverisje. Unë besoj që ka hapësirë të tejkalohen diferencat sepse LDK gjithmonë ka treguar dhe tregon një gatishmëri”, ka thënë Osmani. /Telegrafi/

Të ngjajshme

Bëhen 21 vjet nga masakra në Rogovë të Hasit

Qëndrim Ibrahimi

Tërmeti në Durrës, njerëzit dalin nga shtëpitë

Kushtrim Guraj

Për sensibilizimin

Kushtrim Guraj

Tërmet në Shqipëri, ndihet edhe në Kosovë

Kushtrim Guraj

Libi, forcat jolegjitime sulmojnë kopshtin e shkollës, raportohet për viktima

Kushtrim Guraj

“Marrëveshja për Hekurudhat në interes të Kosovës, ndikon në ekonomi”

Kushtrim Guraj

“Dezertimi” i LVV-së dhe LDK-së nga premtimi për transparencë

Kushtrim Guraj

Pensionimi e mungesa e mjekëve, sfidë për shëndetësinë në Kosovë

Kushtrim Guraj

Siri, pranë kufirit turk zhvendosen 31.600 civilë të tjerë

Kushtrim Guraj