Rtv Pendimi
Lajme

Koronavirusi, IHH ndihmon familjet kosovare

Fondacioni për të Drejtat dhe Liritë e Njeriut (IHH) shpërndau 150 pako ushqimore në Prizren për familjet që nuk mund të punojnë dhe në nevojë për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19), raporton Anadolu Agency (AA).

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, i cili morri pjesë në shpërndarjen e ndihmave, në deklaratën për AA falënderoi IHH-në për ndihmat e ofruara në këtë periudhë të vështirë që e kalon bota dhe Kosova për shkak të koronavirusit.

Ai tha se ndihma vjen në një kohë kur ka probleme lidhur me furnizimin me ushqim për shkak të koronavirusit.

“Falënderoj shumë për këtë ndihmë dhe shpresojmë që do ta vazhdojmë këtë bashkëpunim. Nuk është hera e parë që kemi një ndihmë të tillë”, u shpreh ai.

Shpërndarja e pakove do të zgjasë për dy ditë, ndërsa do të shpërndahen gjithësej 400 pako ushqimore për familjet që nuk mund të punojnë, familjet e veteranëve dhe martirëve nëpër komunat e kryeqytetit Prishtinë, Prizren, Mamushë, Obiliq dhe Fushë Kosovë.

Të ngjajshme

Familjet e viktimave të Srebrenicës kujtojnë momentet e fundit me të dashurit e tyre

Kushtrim Guraj

Deklaratë nga Bashkësia Islame

Kushtrim Guraj

Turqia e kthen Aya Sofyan nga muze në xhami

Kushtrim Guraj

Viktimat e Gjenocidit të Srebrenicës u përcollën me lutje nga Sarajeva

Kushtrim Guraj

Turqia dhe OBSH firmosin marrëveshje për hapjen e zyrës në Stamboll

Kushtrim Guraj

Ambasadori i Kosovës në Ankara, Dugolli lëvdata masave të Turqisë kundër COVID-19

Kushtrim Guraj

Mbi 12 milionë raste me COVID-19 në të gjithë botën

Kushtrim Guraj

LAJMI I FUNDIT: 214 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Kushtrim Guraj

Familjet e viktimave të Srebrenicës, pas 25 vitesh do t’i varrosin të dashurit e tyre

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU