Rtv Pendimi
Kuzhinë

KRAHË PULE NË PARMEZAN?

Nevojitenë

 
24 krahë pule
250 gr gjalpë
175 gr parmezan
2,5 filxhanë bukë e grirë,majdanoz,3 thelpinj hudhër
1 lugë kafeje piper i kuq,vaj,kripë dhe piper i zi
 
 
Përgatitja
 
Krahëve të pulës ua presim skajet dhe sipër tyre hedhim kripë dhe piper të zi.Në enë të madhe e të thellë e hedhim hudhrën e grirë, 
majdanozin e grirë,bukën e grirë,parmezanin dhe piperin e kuq. I perziejmë të gjitha dhe në këtë i kalojmë krahët e pulës, 
të cilat i rëndisim në tavvën e lyer me gjalpë. Sipër tyre e hedhim përmbajtjen e mbetur nga ena. 
E shkrijmë gjalpin dhe e hedhim sipër krahëve të pulës në tavë. I pjekim në temperaturë 200  gradë 30 minuta
 

Të ngjajshme

Bukë me miell liri dhe fara liri

Qëndrim Ibrahimi

Drekë e gjelbër e pjekur në furrë: E lirë, e shijshme, dietale, e shkëlqyeshme!

Qëndrim Ibrahimi

Gullash me suxhuk dhe qiqra: Drekë e lëngët e cila do t’i pëlqejë gjithë familjes!

Qëndrim Ibrahimi

Qoftere nga fasulja: Ushqim i shijshëm për fillestarët

Qëndrim Ibrahimi

Borani të marinuara kreshmore, por edhe e shijshme nga frigoriferi me ngrirje të thellë

Qëndrim Ibrahimi

Toptha brazilianë nga mielli dhe djathi: Paragjellë shumë e shijshme dhe do t’u pëlqejë të gjithëve!

Qëndrim Ibrahimi

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU