Rtv Pendimi
Samet Tours
Good life Restaurant
auto lider
Lajme Shkenca dhe teknologjia

Ky është aeroplani i së ardhmes – hidhni një sy brenda tij! (Foto)

Muslim Shop

Dita kur ne do të kërkojmë një dritare afër ulëses tonë në aeroplan, do t’i vije fundi. Kjo pasi që aeroplani i së ardhmes do të jetë i dizajnuar me disa dritare.

a2

Tek ata që tanimë po quhen “aeroplanët e së ardhmes”, dizajni i ri i kabinës do të thotë se çdo pasagjer do të ketë një pamje panoramike të qiellit, transmeton Telegrafi.

Aty, gjithashtu do të ketë një zonë luksoze të pajisur me ulëse lëkure, televizion me ekran të gjerë dhe pajisje tjera teknologjike.

a3

“Apartamenti fluturues” do të ketë edhe një kuzhinë dhe një dhomë fjetje dhe një hapësirë, plus një banjë me dush.

Aeroplani i së ardhmes – i quajtur Kyoto Airship – aktualisht është në fazat e projektimit dhe është duke u propozuar nga kompania ajrore braziliane Embraer.

Çdo aeroplan privat do të kushtojë rreth 55 milionë dollarë. /Telegrafi/

Të ngjajshme

Rtv Pendimi ju uronë festën e Kurban Bajramit

Kushtrim Guraj

Indonezi, gruaja kurseu duke mbledhur mbeturina 26 vite për të udhëtuar në Haxh

Qëndrim Ibrahimi

Spanjë, shpëtohen 59 migrantë në Mesdhe

Kushtrim Guraj

Turqi, gjenden mbishkrime të lashta 883 vjet

Kushtrim Guraj

Studentët dhe nxënësit nga Shqipëria do të vizitojnë Turqinë

Kushtrim Guraj

Me karrocë drejt Haxhit: Rrëfimi i 34-vjeçarit nga Vushtrria, ëndrra e të cilit tanimë është realitet

Kushtrim Guraj

Edhe një doktore shkence i shtohet Kosovës

Hevzi Hasani

Turqia shpall vendimet e Këshillit të Lartë Ushtarak

Kushtrim Guraj

Xhumaja nesër falet me mesazhin për kujdesin në trafik

Hevzi Hasani