Rtv Pendimi
Vip Well
Samet Tours
Good life Restaurant
auto lider
Shëndetësi

Largoni erën e keqe të gojes me kripë himalaje!

Muslim Shop

Pastroni gojën tuaj me kripë himalaje! Lamtumirë aromës së keqe të gojës.

Receta tradicionale tibetiane
Kjo recetë do t’ju ndihmojë të shkatërroni pllakën dentare, të neutralizojë aromën e pakëndshme të gojës si dhe t’i bëjë dhëmbët tuaj të fortë dhe të bardhë.

Duhet vetëm të ndiqni hapat e mëposhtëm:

1.Miksoni një lugë gjelle kripë Himalaje me një gjysmë gotë ujë (të cilin e keni zier më parë).

2. Përziejini mirë derisa të shkrihet plotësisht.

3.Hiqeni shkumën e krijuar në sipërfaqe të përzierjes.

4. Hidheni përzierjen në një kuti të pastër dhe lani me të dhëmbët si zakonisht. Përdoreni me furçë si një pastë normale, duke e zëvendësuar atë.

Kur të filloni të ndiqni këtë trajtim të fuqishëm dentar, do të vini re se dhëmbët tuaj do të bëhen gjithnjë e më të bardhë dhe të fortë.

Lloji i kripës me të cilën përgatitet ky ilaç i fuqishëm në shtëpi për dhëmbët mund të krijojë ndjeshmëri në pllakën dentare, por nuk është diçka për të cilën duhet të shqetësoheni.

Kjo pastë e kripur do të kujdeset për shkatërrimin e të gjitha baktereve dhe toksinave të dhëmbëve./Mesazhi/

Të ngjajshme

Duhani, dy herë i dëmshëm

Kushtrim Guraj

Fillon Java e Shëndetësisë Kosovë-Turqi 2019

Kushtrim Guraj

Ushqimet që preferohen gjatë ditëve të nxehta

Hevzi Hasani

Turqia synon rekordin Guinness në transplantin e mëlçisë

Kushtrim Guraj

Përfitimet e mahnitshme të ujit , sa ujë duhet të pini në ditë?

Kushtrim Guraj

Rreth 90 për qind e njerëzve nuk e dinë sa shumë pemë e perime duhet të konsumojnë

Kushtrim Guraj

SËMUNDJET E GJËNDRËS TIROIDE

Kushtrim Guraj

Disa nga bimët dhe ushqimet që forcojnë memorien

Kushtrim Guraj

Shenjat e hershme paralajmëruese të kancerit tek fëmijët

Kushtrim Guraj