Rtv Pendimi
Kuzhinë

Levrek në skarë

Përbërësit:

▪ 4 levrek
▪ Perime skare (kunguj, patëllxhana)
▪ Vaj ▪ Kripë ▪ Piper

Përgatitja:

Presim levrekun në fileto, e marinojmë me vaj, kripë, piper dhe e vendosim në skarë.

Edhe me perimet veprojmë në të njëjtën procedurë.

Pasi ta kthejmë levrekun në anën tjetër të skuqet vendosim perimet.

Dekorojmë si në foto.

/telegrafi

Të ngjajshme

Dreka që do ta doni: Speca të fërguar me djathë

Urim Isma

Kështu mund të bëni komposto nga pemët me të cilat mund të ëmbëlsoheni edhe dimrit

Urim Isma

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

Vezë sipas mënyrës së peshkatarëve

Kushtrim Guraj

Patate dhe kungullesha në salcë kërpudhash

Kushtrim Guraj

Bukë misri e lirë dhe e shpejtë: provoni bukën e misrit me kokrra të plota misri (Video)

Kushtrim Guraj

Pite me djathë sipas recetës së vjetër boshnjake!

Kushtrim Guraj