Rtv Pendimi
auto lider
Vip Well
Samet Tours
Good life Restaurant
Shëndetësi

Limoni kurues i mahnitshëm për këmbët

Muslim Shop

Janë shumë faktorë të cilët ndikojnë që thembrat e juaja të çahen dhe të bëhen të pakëndshme.

Moti i ftohtë, këpucët e papërshtatshme, rëra e plazhit dhe mos kujdesi ndaj thembrave për një kohë të gjatë, bënë që ato të çahen dhe lëkura të bëhet e ashpër.

Mirëpo, ekziston një trajtim vetëm me një përbërës, limonin, i cili ju ndihmon ti riparoni thembrat e juaja, transmeton Indeksonline.

Filloni duke prerë një limon në gjysmë dhe të shtrydhni lëngun nga secila pjesë. Zgjidhni një limon të madh që është i ndritshëm dhe që nuk përmban shumë lëng.

Lërini pjesët e limonit paksa të lëngshme. Tutje, vendosni secilën nga thembrat tuaja në gjysmat e limonit të prerë.

Pas kësaj, vëni një palë çorape të gjata. Mbani limonin në këmbë tuaj për rreth 30 minuta. Është pak e vështirë për të ecur me limon në thembrat tuaja kështu që bëni mirë që të pushoni brenda atyre minutave.

Pas 30 minutash, hiqni çorapet dhe limonin. Acidi nga limoni largon qelizat e vdekura të lëkurës dhe zbut atë. Përsëriteni këtë metodë disa herë dhe shumë shpejtë do të vëreni rezultatet e dëshiruara.

Të ngjajshme

Duhani, dy herë i dëmshëm

Kushtrim Guraj

Fillon Java e Shëndetësisë Kosovë-Turqi 2019

Kushtrim Guraj

Ushqimet që preferohen gjatë ditëve të nxehta

Hevzi Hasani

Turqia synon rekordin Guinness në transplantin e mëlçisë

Kushtrim Guraj

Përfitimet e mahnitshme të ujit , sa ujë duhet të pini në ditë?

Kushtrim Guraj

Rreth 90 për qind e njerëzve nuk e dinë sa shumë pemë e perime duhet të konsumojnë

Kushtrim Guraj

SËMUNDJET E GJËNDRËS TIROIDE

Kushtrim Guraj

Disa nga bimët dhe ushqimet që forcojnë memorien

Kushtrim Guraj

Shenjat e hershme paralajmëruese të kancerit tek fëmijët

Kushtrim Guraj