Rtv Pendimi
Kuzhinë

Makarona me mish toni për drekë apo darkë të shpejtë

Ushqim i shijshëm plot thartirë omega-3!

Zgjidhni llojin e parapëlqyer të makaronave, merrni presh, domate të ziera, një konserve mish toni dhe racioni i mrekullueshëm është gati! – transmeton Telegrafi.

Receta u dedikohet fillestarëve të përgatitjes së ushqimit. Natyrisht, edhe për të gjithë të tjerët.

Zgjidhje e shkëlqyeshme dhe shumë e shpejtë për drekë apo darkë.

Përbërësit:

– 300 g makarona,
– ½ preshi,
– vaj ulliri,
– 100 ml domate të ziera;
– erëza,
– kripë,
– piper,
– 1 konservë mish toni.

Përgatitja:

Zieni makaronat dhe kulloni.

Në vaj fërgoni preshin që të zbutet mirë, shtoni erëzat, kripën, piperin, domaten e zier dhe lini të vlojnë derisa të avullojë lëngu.

Në fund shtoni mishin e tonit, por edhe atë fërgojeni pak.

Sipër makaronave qitni salcë dhe kënaquni me çdo kafshatë… /Telegrafi/

Të ngjajshme

Toptha brazilianë nga mielli dhe djathi: Paragjellë shumë e shijshme dhe do t’u pëlqejë të gjithëve!

Qëndrim Ibrahimi

Tortë çokollate me portokaj, pa miell

Urim Isma

Sallatë me fasule si racion

Urim Isma

Spinaqi i pjekur në furrë!

Urim Isma

Dreka që do ta doni: Speca të fërguar me djathë

Urim Isma

Kështu mund të bëni komposto nga pemët me të cilat mund të ëmbëlsoheni edhe dimrit

Urim Isma

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj