Rtv Pendimi
Lajme

Merkel: Marrëveshja e Brexit është ende e mundshme të ndodhë

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ka thënë se marrëveshja në mes të Bashkimit Evropian dhe Britanisë së Madhe rreth marrëveshjes së Brexit është e mundshme që të ndodhë.

Siç raporton Sky në një qëndrim të shkurtët ajo ka thënë se negociatat do të vazhdojnë deri në minutën e fundit.

Merkel nuk ka thënë se kur do të fillojë samiti i BE-së dhe kur do të përfundojë.

Të ngjajshme

Tërnava takohet me ministrin saudit, Arabia Saudite e gatshme për ta ndihmuar Kosovën

Urim Isma

Osmani takon diplomatët norvegjez: Qeveria e ardhshme do të udhëhiqet nga njerëz të pakorruptuar

Urim Isma

Bombonjerë në formë të Shqipërisë së Madhe në raftet e Serbisë

Urim Isma

Presidenti Thaçi: Feja në Kosovë në shërbim të forcimit të paqes dhe tolerancës

Urim Isma

Në Kosovë ka shkallë të ulët të ndëshkimit të korrupsionit

Urim Isma

Shpalosi në Tivar flamurin shqiptar, gjobitet 300 euro dhe dëbohet nga Mali i Zi

Urim Isma

Moti i keq në Itali, përmbytet për herë të tretë Venecia

Urim Isma

Ndotja e ajrit mund të shkaktojë “mjegulla vrasëse” në qytetet e mëdha

Urim Isma

Shqipëri, mbahet aktiviteti “Pejgamberi Muhamed dhe familja”

Kushtrim Guraj