Rtv Pendimi
Good life Restaurant
Samet Tours
Vip Well
auto lider
Lajme

Mes lotësh e rënkimesh, u varrosen 5 anëtarët e familjes Sadikaj nga Sopija e Suharekës (Video )

Muslim Shop

Të martën pasdite, me nderime qytetare, janë varrosur 5 anëtarët e familjes Sadikaj nga Sopijë e Suharekës, të cilët humbën jetën tragjikisht në një aksident komunikacioni ditën e diel. Në fshatin Sopijë të Suharekës është bërë varrimi i pesë anëtarëve të familjes Sadikaj të cilët humben jetën tragjikisht të dielën.

Ata mbetën të vdekur pas një aksidenti të tmerrshëm në rrugën magjistrale Suharekë-Duhël, përkatësisht në vendin e quajtur “Biraçë”. Në ceremoninë e varrimit kanë marrë pjesë mijëra qytetarë jo vetëm nga Suhareka, të cilët i kanë dhënë lamtumiren e fundit viktimave të këtij aksidenti. Përfaqësuesi i fshatit Sopijë, Avdyl Shabani, tha se sot me pikëllim të thellë po ndahemi nga anëtarët e familjes Sadikaj, të cilët humben jetën tragjikisht, pasi kishin ardhur nga Zvicra për pushime në vendlindje.

Ndërkaq, kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj, tha se në këtë ditë të rëndë dhe të zezë jo vetëm për komunën tonë, duhet të gjejmë forcë dhe të përçojmë mesazh tek diaspora por edhe tek të gjithë bashkëkombësit tanë, që të kenë kujdes gjatë lëvizjes me vetura, që mos të na përsëriten tragjedi të këtilla.

Viktimat e këtij aksidenti të cilët sot u varrosen mes lotësh dhe dhimbjesh janë: Jeton Sadikaj, i cili në momentin kritik ishte ngasës i veturës, nëna e tij Hidajetja, bashkëshortja Albesa, dhe dy fëmijët, Erjoni dhe Eliesa./tvprizreni.com/

Të ngjajshme

Rreth 30 mijë qytetarë në Kosovë kanë sigurime shëndetësore

Kushtrim Guraj

Thaçi: Bashkimi i Luginës së Preshevës me Kosovën një mundësi reale

Kushtrim Guraj

Unioni Botëror i Dijetarëve Muslimanë apelon për zgjidhjen e krizës në Sudan

Kushtrim Guraj

Tatim për xhamitë në Gjermani

Kushtrim Guraj

Në Pentagon diskutohet për mandatin e ri të FSK-së

Kushtrim Guraj

Haradinaj priti anëtarin e Këshillit Bashkiak të New Yorkut, Mark Gjonaj

Kushtrim Guraj

Falënderim i veçantë

Kushtrim Guraj

Avokati nga Turqia ofron mbrojtje falas për të akuzuarit nga Gjykata Speciale

Kushtrim Guraj

Udhëtim me biçikletë nga Shkupi në Çanakkala për dëshmorët e rënë në Çanakkala

Kushtrim Guraj