Rtv Pendimi
Lajme

Mes lotësh e rënkimesh, u varrosen 5 anëtarët e familjes Sadikaj nga Sopija e Suharekës (Video )

Të martën pasdite, me nderime qytetare, janë varrosur 5 anëtarët e familjes Sadikaj nga Sopijë e Suharekës, të cilët humbën jetën tragjikisht në një aksident komunikacioni ditën e diel. Në fshatin Sopijë të Suharekës është bërë varrimi i pesë anëtarëve të familjes Sadikaj të cilët humben jetën tragjikisht të dielën.

Ata mbetën të vdekur pas një aksidenti të tmerrshëm në rrugën magjistrale Suharekë-Duhël, përkatësisht në vendin e quajtur “Biraçë”. Në ceremoninë e varrimit kanë marrë pjesë mijëra qytetarë jo vetëm nga Suhareka, të cilët i kanë dhënë lamtumiren e fundit viktimave të këtij aksidenti. Përfaqësuesi i fshatit Sopijë, Avdyl Shabani, tha se sot me pikëllim të thellë po ndahemi nga anëtarët e familjes Sadikaj, të cilët humben jetën tragjikisht, pasi kishin ardhur nga Zvicra për pushime në vendlindje.

Ndërkaq, kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj, tha se në këtë ditë të rëndë dhe të zezë jo vetëm për komunën tonë, duhet të gjejmë forcë dhe të përçojmë mesazh tek diaspora por edhe tek të gjithë bashkëkombësit tanë, që të kenë kujdes gjatë lëvizjes me vetura, që mos të na përsëriten tragjedi të këtilla.

Viktimat e këtij aksidenti të cilët sot u varrosen mes lotësh dhe dhimbjesh janë: Jeton Sadikaj, i cili në momentin kritik ishte ngasës i veturës, nëna e tij Hidajetja, bashkëshortja Albesa, dhe dy fëmijët, Erjoni dhe Eliesa./tvprizreni.com/

Të ngjajshme

LAJMI I FUNDIT: 214 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Kushtrim Guraj

Familjet e viktimave të Srebrenicës, pas 25 vitesh do t’i varrosin të dashurit e tyre

Kushtrim Guraj

“Turqia edhe në kushte të jashtëzakonshme ka ndihmuar Kosovën”

Kushtrim Guraj

Shqipëria në pritje të përfundimit të reformës zgjedhore

Kushtrim Guraj

Në kampet e refugjatëve në Idlib po përhapet sëmundja Leishmanioza

Kushtrim Guraj

Kosovë, 4 të vdekur dhe 195 raste të reja me COVID-19

Kushtrim Guraj

Dialogu Prishtinë-Beograd fillon më 12 korrik në Bruksel

Kushtrim Guraj

Djathi i emigrantëve shqiptarë në Turqi pret tregues gjeografik

Kushtrim Guraj

Rukiqi: Dora e shtetit ka dështuar të ofrojë përkrahjen për sektorin privat

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU