Rtv Pendimi
Shkenca dhe teknologjia

Microsoft lajmëron lansimin e kompjuterëve të ri

Microsoft sapo njoftoi se do të zhvilloj një ngjarje lansimi për kompjuterët e rinj Surface në New York City më 2 tetor.

Ndoshta mund të presim për përditësime në tabletët dhe laptopët Surface Pro të kompanisë së bashku me laptopin e fuqishëm Surface Book 2.

Kompania gjithashtu mund të debutojë një pajisje Surface të re – këto ngjarje të lansimeve në tetor janë zakonisht vendi ku Microsoft bën këto lloj të zbulimeve të mëdha.

Ajo që nuk mund të presim, është telefoni inteligjent i palosshëm, i koduar me emrin Andromeda, që sipas Business Insider, nuk do të debutojë në këtë eveniment.

Diçka tjetër që ka të ngjarë të jetë në rendin e ditës në ngjarjen e Microsoft: Zbulimi zyrtar i përditësimit të tetorit 2018 në Windows 10, i cili do të sjellë një numër karakteristikash të reja në sistemin operativ.

Kjo është e njëjta javë që Google do të zbulojë telefonin e saj të gjeneratës së ardhshme Pixel 3, duke krijuar kështu një situatë për betejë marketingu midis dy kompanive më të mëdha të teknologjisë.

Të ngjajshme

Zoom, Google Meet apo Facebook Messenger Rooms: Cili është aplikacioni më i përshtatshëm për komunikim virtual

Kushtrim Guraj

COVID-19, Google do të ndjekë nëse njerëzit qëndrojnë në shtëpi

Kushtrim Guraj

Coronavirusi: A duhet ta pastrojmë telefonin shpesh?

Kushtrim Guraj

Kamerat e vëzhgimit tani do të zbulojnë automatikisht njerëzit me temperaturë

Qëndrim Ibrahimi

Interneti 5G do të ndryshojë jetën rrënjësisht

Qëndrim Ibrahimi

Google merr një veprim interesant

Kushtrim Guraj

Në 2030 shumica e automjeteve në tregun botëror do të jenë elektrike

Kushtrim Guraj

Rritet tregu i automjeteve në BE

Kushtrim Guraj

Si ta shihni kush e përdor Wi-Fi tuaj?

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU