Rtv Pendimi
Lajme

Ministri Çavuşoğlu fillon takimet zyrtare në Shqipëri

Ministri i Punëve të Jashtme i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, ka filluar vizitën zyrtare në Shqipëri, ndërsa do të takohet me drejtues të lartë të vendit, raporton Anadolu Agency (AA).

Vizitën e tij ministri Çavuşoğlu e ka filluar me një takim me ministrin në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ndërsa në përfundim të takimit do të mbajnë një deklaratë të përbashkët për mediat.

Kryediplomati turk do të takohet edhe me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, kryeministrin Edi Rama dhe kryparlamentarin Gramoz Ruçi.

Të ngjajshme

Turqia godet elementet e regjimit në Siri

Hevzi Hasani

Kinë, numri i të vdekurve nga koronavirusi rritet në 2.790

Hevzi Hasani

Japonia mbyll shkollat për të kontrolluar përhapjen e koronavirusit

Kushtrim Guraj

Kurti: Gjyqësori të merret me nënshkrimin e marrëveshjes së fshehtë mes Thaçit dhe NATO-s

Kushtrim Guraj

Itali, kreu i rajonit të Lombardisë në karantinë për shkak të Covid-19

Kushtrim Guraj

Kërkesat për azil në BE u rritën me 13 për qind në vitin 2019

Kushtrim Guraj

“Institucionet kosovare dështuan në mbrojtjen e fëmijëve viktima të abuzimit”

Kushtrim Guraj

Vogëlushja Selva që luante “lojën e luftës” në Siri, tashmë luan me lodra të vërteta në Turqi

Kushtrim Guraj

Mulla Sead Paçarizi, zgjedhet Kryetarit i Këshillit të Bashkësisë Islame në Malishevë

Kushtrim Guraj