Rtv Pendimi
Lajme

Myftiu Tërnava priti në takim imamin dhe anëtarin e Komunitetit Mysliman Shqiptar të Mbretërisë së Bashkuar

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, i shoqëruar nga drejtori i Diasporës në Kryesinë e Bashkësisë Islame të Kosovës, Ekrem ef. Simnica, kanë pritur sot në takim imamin e Komunitetit Mysliman Shqiptar të Mbretërisë së Bashkuar, Mehmet ef. Stublla dhe anëtarin e Kryesisë së këtij Komuniteti, Fehmi ef. Veseli.

Myftiu Tërnava fillimisht iu uroi mirëseardhje dhe i falënderoi për punën dhe angazhimin e tyre dhënë për mirëqenien e shqiptarëve në diasporë. Ai shprehu gatishmërinë e tij dhe të institucionit që ai drejton që bashkëpunimi dhe bashkëveprimi i aktiviteteve dhe punëve të vazhdohet edhe më tej, në të mirë të të gjithëve.

Nga ana e tij, imami Stublla, falënderoi Myftiun Tërnava dhe drejtorin Simnica, si dhe gjithë Kryesinë e BIK-ut për mbështetjen e vazhdueshme dhe përkrahjen që ua kanë dhënë dhe po vazhdojnë të japin për shqiptarët në diasporë.

Të ngjajshme

U mbajt mbledhja e redaksisë së revistës “Dituria islame”

Kushtrim Guraj

KBI në Gjakovë shënon aktivitetin e dytë në kuadër të “Programi për më të dashurin”

Kushtrim Guraj

Tërnava rizgjidhet në mesin e 500 personaliteteve me më ndikim në botën islame

Kushtrim Guraj

KBI në Gjakovë shënon aktivitetin e parë në kuadër të “Programi për më të dashurin”.

Kushtrim Guraj

Erdoğan thirrje popullit: Mos blini asnjëherë mallra franceze

Kushtrim Guraj

Sot ka ndrruar jetë Mulla Musa Ahmet Gërguri nga Bardhi i Madh

Kushtrim Guraj

Fillon llogaritja dimërore e kohës

Kushtrim Guraj

ALSAR I DHURON BOTIMET E TIJ BASHKËSISË ISLAME TË KOSOVËS

Kushtrim Guraj

Ministri Zemaj priti në takim sekretarin e përgjithshëm të BI të Kosovës Ahmet Sadriun

Kushtrim Guraj