Rtv Pendimi
Lajme

Në Serbi për një vit afro 10 miliardë euro investime, Kosova po merret me listat e veteranëve!

Shtetet e fuqishme botërorë për vetëm një vit kanë investuar afro 10 miliardë euro në Serbi. Kështu ka shkruar përmes një postimi në “Facebook”, profesori i Shkenca Islame, Mustafa Bajrami.

Sipas tij, Republika e Kosovës duhet të ‘kthjellet’ dhe mos të merret me tema të kota. Profesori ka përmendur rastin e fundit të veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, për të cilën po bëhet zhurmë e madhe.

Statusi i plotë:

TITULLI I PORTALIT: Kinezët me investim dy miliardë euro në Serbi, punësohen mbi 10.000 persona!

KOMENT: Burra, leni llafet e muhabetet e zënkat e panevojshme. Leni listat e ç’listat e shikoni se çka është duke u bërë përreth nesh. Nëse mbaj mend mirë, për aq sa po lexojmë e po dëgjojmë, vetëm përgjatë një viti, në Serbi po bëhen afër 10 miliard euro investime. Gjermanët, turqit, kinezët, emiratasët, rusët e të tjerë..!

P/S: Serbia ka nënshkruar një marrëveshje gjigante me Kinën për hapjen e një fabrike teknologjike në Beograd. Kinezët në Serbi po hapin parkun më të madh industrial në Evropë ku do të punësohen mbi dhjetë mijë persona.!

Të ngjajshme

Vaksinat kundër gripit arrijnë sot, shpërndahen javën tjetër

Urim Isma

Rama dhe Cakaj drejt Bratislavës, Shqipëria merr presidencën e OSBE-së

Urim Isma

Lufta kundër racizmit, në Norvegji do të shpërndahen 10.000 kopje të Kuranit

Urim Isma

Bashkësia Islame e Kosovës mbledh mbi 300 mijë euro ndihma për Shqipërinë pas tërmetit

Urim Isma

Ndodh në Maqedoni, nxënësit publikojnë video në Instagram duke thyer dyert dhe bankat e shkollës

Urim Isma

Mashtronin njerëzit duke kërkuar ndihma për të dëmtuarit nga tërmeti, arrestohet drejtori i fondacionit në Tiranë

Urim Isma

Koalicioni LVV-LDK, Vjosa Osmani thotë se ka hapësirë që të gjendet zgjidhja

Urim Isma

NATO kërkon rindërtimin e unitetit politik

Urim Isma

Ilir Meta: Kosova të jetë krenare për Forcat e Sigurisë së saj

Urim Isma