Rtv Pendimi
Lajme

Në Xhaminë e fshatit Bec dy familje shtrijnë dorën e pajtimit

Sot, në Xhaminë e fshatit Bec u mbajt tubimi i pajtimit të familjes Amrullahi me familjen Beci.

Në këtë tubim mori pjesë edhe Kryetari i Këshillit të Bashkësisë Islame dr. Valon ef. Myrta i cili vlerësoi lart këtë akt human, duke uruar më të mirat për dy familjet e pajtuara.

Falënderojmë kontribuesit për arritjen e këtij pajtimi: imamin e Xhamisë Shaban ef. Ukshini, sheh Istrefin, asambleistin Muharrem Musa, kryetarin e fshatit Shkelzen Maxhuni, drejtorin e shkolles dhe antarin e këshillit të pajtimit Marjan Ndoja, përfaqësuesin Met Alija dhe shumë të tjerë..

Të ngjajshme

Shqipëria goditet nga një tërmet 4,5 ballë

Kushtrim Guraj

Arabia Saudite nga 4 tetori gradualisht do të nisë vizitat për umre

Kushtrim Guraj

Francë, deputetët largohen nga takimi pasi një studente ishte me mbulesë

Kushtrim Guraj

Myftiu Tërnava priti në takim imamin dhe anëtarin e Komunitetit Mysliman Shqiptar të Mbretërisë së Bashkuar

Hevzi Hasani

Arrijnë në Kosovë 25 ekspertë gjermanë për ofrim të ndihmës rreth COVID-19

Kushtrim Guraj

Kryeministri Rama viziton monumentet osmane në Berat që po restaurohen nga TIKA

Kushtrim Guraj

Nxënësit e klasave 7,8,9,11 dhe 12 i kthehen mësimit

Kushtrim Guraj

Bashkohen shqiptarët në Zvicër

Kushtrim Guraj

Dhjetëra kolonë hebrej bastisin xhaminë Al-Aksa

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU