Rtv Pendimi
Lajme

Nënpresidenti i Turqisë viziton trupat turke në Katar

Turqia është miq me ata që janë miqësorë me Katarin, tha nënpresidenti turk Fuat Oktay, i cili gjendet për vizitë në Doha, raporton Anadolu Agency (AA).

“Ne jemi miq me ata që janë miqësorë me miqtë tanë të Katarit”, tha Oktay duke folur në bazën e udhëhequr nga Forcat e Armatosura Turke.

“Ne nuk do t’i lejojmë ata që i shikojnë me armiqësi miqtë tanë”, shtoi ai.

Oktay e cilësoi Katarin si “tokë e aleatëve”, duke falënderuar Dohën për ndihmën në të kaluarën.

Nënpresidenti gjithashtu riafirmoi qëndrimin e vazhdueshëm të Turqisë kundër padrejtësive kudo në botë.

“Ju po e demonstroni këtë qëndrim të drejtë në fushën ushtarake në Katar në emër të kombit turk”, tha Oktay duke iu drejtuar ushtrisë turke.

Të ngjajshme

LAJMI I FUNDIT: 214 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Kushtrim Guraj

Familjet e viktimave të Srebrenicës, pas 25 vitesh do t’i varrosin të dashurit e tyre

Kushtrim Guraj

“Turqia edhe në kushte të jashtëzakonshme ka ndihmuar Kosovën”

Kushtrim Guraj

Shqipëria në pritje të përfundimit të reformës zgjedhore

Kushtrim Guraj

Në kampet e refugjatëve në Idlib po përhapet sëmundja Leishmanioza

Kushtrim Guraj

Kosovë, 4 të vdekur dhe 195 raste të reja me COVID-19

Kushtrim Guraj

Dialogu Prishtinë-Beograd fillon më 12 korrik në Bruksel

Kushtrim Guraj

Djathi i emigrantëve shqiptarë në Turqi pret tregues gjeografik

Kushtrim Guraj

Rukiqi: Dora e shtetit ka dështuar të ofrojë përkrahjen për sektorin privat

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU