Rtv Pendimi
Samet Tours
Vip Well
auto lider
Good life Restaurant
Lajme

Një shtatëvjeçar nga Kosova vritet me thikë në Zvicër

Muslim Shop

Në rrugën St. Galler-Ring të Bazelit në Zvicër, sot rreth orë 12:30 është vrarë me thikë një 7 vjeçar, që siç merr vesh Klan Kosova, është kosovar me prejardhje nga komuna e Lipjanit.

Sipas medieve zvicerane, djali ishte duke shkuar në shtëpi, pas përfundimit të mësimit, kur edhe është qëlluar me thikë derisa, është gjetur në rrugë nga mësuesi i tij. Më pas fëmija është dërguar me urgjencë në spital por nuk ka mundur tu mbijetojë plagëve ka bërë të ditur Peter Gill, zëdhënës i zyrës së prokurorisë së Baselit, njofton Klan Kosova.

Pas veprimeve hetimore që nisën menjëherë, zyra e prokurorit shkruan se një  një grua e moshuar u pa duke u larguar nga skena e krimit. Pak kohë më vonë, një grua 75-vjeçare zvicerane u kthye në zyrën e prokurorit publik në Ëaaghof dhe rrëfeu për krimin. Derisa pas kësaj deklarate u arrestua.

Akoma nuk dihen motivet e vdekjes, ndërsa banorët janë shumë të shqetësuar për rastin.

Të ngjajshme

Air Albania realizon fluturimin e parë

Kushtrim Guraj

BE e shqetësuar për migrimin e mundshëm nga Idlibi

Kushtrim Guraj

Tragjedi në Danimarkë, disa të vdekur pas aksidentit me tren

Kushtrim Guraj

Në tetor nis largimi i ushtarëve gjerman të KFOR-it nga Prizreni

Kushtrim Guraj

OH Hilal nis aksionin e mëshirës dhe solidaritetit

Kushtrim Guraj

Familja palestineze 103 vite ruan paratë që u la amanet ushtari osman

Kushtrim Guraj

Në botë në varfëri jetojnë rreth dy milard njerëz

Kushtrim Guraj

Para suspendimit 94 zyrtarë policorë invalidë

Kushtrim Guraj

Shqiptarët dhe boshnjakët e Serbisë do të kërkojnë mbrojtje në Gjykatën Kushtetuese

Kushtrim Guraj