Rtv Pendimi
Lajme

OKB-ja dërgon 59 maune me ndihma në Idlib

Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) sot ka dërguar 59 maune me ndihma humanitare në Idlib, një provincë veriperëndimore e Sirisë ku miliona njerëz kanë nevojë të madhe për ndihma, raporton Anadolu Agency (AA).

Maunet hynë në qytet përmes portës kufitare Cilvegozu në provincën jugore Hatay të Turqisë, e cila kufizohet me Idlibin.

Pajisjet do të shpërndahen për njerëzit që përpiqen të mbijetojnë në Idlib dhe zonat rurale pranë tij.

Siria është përfshirë në një luftë të egër civile që nga fillimi i vitit 2011 kur regjimi i Asadit shtypi protestuesit pro-demokracisë.

Të ngjajshme

Nga nesër hapen xhamitë në Kosovë, BIK-u publikon rregullat që duhet të ndiqen

Kushtrim Guraj

Si t’i shëroni thembrat e çara në mënyrë natyrale?

Kushtrim Guraj

Zoom, Google Meet apo Facebook Messenger Rooms: Cili është aplikacioni më i përshtatshëm për komunikim virtual

Kushtrim Guraj

Maqedoni e Veriut, shkarkohet kreu i BFI-së Sulejman Rexhepi

Kushtrim Guraj

Thaçi viziton Odën Ekonomike të Kosovës, diskutohet gjendja ekonomike pas pandemisë

Kushtrim Guraj

Turqia dërgon ndihma mjekësore në Çad

Kushtrim Guraj

Muslimanët në dy qytete të Sirisë shënojnë në paqe Bajramin

Kushtrim Guraj

Prijësit fetarë Ternava e Gjergji: Jemi të gëzuar për hapjen e xhamive e kishave

Kushtrim Guraj

Myftiu Tërnava i lumtur që xhemati do t’i kthehen xhamive ditën e enjte

Hevzi Hasani

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU