Rtv Pendimi
Lajme

Operacioni “Burimi i Paqes”, TSK godet 181 objektiva të organizatës terroriste

Ministria turke e Mbrojtjes ka njoftuar se Forcat e Armatosura të Turqisë (TSK) në kuadër të operacionit “Burimi i Paqes” deri më tani kanë hapur zjarr ndaj 181 objektivave të organizatës terroriste, transmeton Anadolu Agency (AA).

Ministria nga llogaria e saj në Twitter ka informuar lidhur me operacionin “Burimi i Paqes” i cili vazhdon në lindje të Eufratit në veri të Sirisë.

“TSK me elementët e forcave ajrore dhe mjeteve mbështetëse të zjarrit deri më tani në kuadër të operacionit “Burimi i Paqes” ka hapur zjarr ndaj 181 objektivave të organizatës terroriste”, thuhet në deklaratën e ministrisë.

Të ngjajshme

Gjenden 39 kufoma brenda një kamioni në Britaninë e Madhe

Urim Isma

Shefi i Pentagonit në Irak për të biseduar tërheqjen e trupave nga Siria

Urim Isma

Shqiptarët më dembelët e Evropës, 80 për qind nuk bëjnë asnjë aktivitet fizik

Urim Isma

Thaçi për rezolutën “Bytyqi”: Kur është në pyetje Kosova, SHBA-ja është një

Urim Isma

Erdoğan: Turqia dhe Rusia nuk do të lejojnë asnjë ‘axhendë separatiste’ në Siri

Urim Isma

Sot pritet të takohen përsëri LVV-LDK

Urim Isma

Viktimat e krimit në Kosovë, të pambrojtura

Urim Isma

Rinumërohen mbi 73% e vendvotimeve

Urim Isma

Vuçiq: Kurti po shoqërohet me Rada Trajkoviqin, Beogradi nuk e sheh Kosovën me dylbi ushtarake

Urim Isma