Rtv Pendimi
Kuzhinë

Oriz me mish pule, salcë soje dhe kërpudha

Recetë e shkëlqyeshme e cila i jep shije të përsosur këtij ushqimi

Përbërësit:

– 300 g oriz;
– 300 g mish të bardhë pule (mundet edhe mish tjetër i pulës);
– 100 g presh;
– 2 domate;
– 2 speca djegës;
– 3 thelpinj hudhre;
– 1 qepë;
– 2 – 3 kërpudha;
– 200 g gjalpë (bën edhe vaj);
– 2 – 3 lugë salcë soje;
– 1 lugë e vogël kripë;
– 2 – 3 vezë.

Përgatitja:

Orizit jepni një valë dhe pastaj lëreni të zihet edhe dhjetë minuta në avull.

Përzieni specat, domatet, qepën dhe hudhrën.

Nxehni gjalpin dhe qiteni në tretjen e përzier dhe lëreni të vlojë pesë minuta. Shtoni mishin e prerë imët të pulës dhe zieni rreth dhjetë minuta.

Pastaj qitni kërpudhat e grira dhe preshin dhe të gjitha bashkë zieni edhe disa minuta që orizi dhe të gjithë përbërësit të fërgohen dhe mund t’i shërbeni menjëherë, sepse më të shijshme janë derisa janë të ngrohta.

Ju bëftë mirë, transmeton Telegrafi.

Të ngjajshme

Bukë me miell liri dhe fara liri

Qëndrim Ibrahimi

Drekë e gjelbër e pjekur në furrë: E lirë, e shijshme, dietale, e shkëlqyeshme!

Qëndrim Ibrahimi

Gullash me suxhuk dhe qiqra: Drekë e lëngët e cila do t’i pëlqejë gjithë familjes!

Qëndrim Ibrahimi

Qoftere nga fasulja: Ushqim i shijshëm për fillestarët

Qëndrim Ibrahimi

Borani të marinuara kreshmore, por edhe e shijshme nga frigoriferi me ngrirje të thellë

Qëndrim Ibrahimi

Toptha brazilianë nga mielli dhe djathi: Paragjellë shumë e shijshme dhe do t’u pëlqejë të gjithëve!

Qëndrim Ibrahimi

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU