Rtv Pendimi
Uncategorized

Pas 21 viteve gjendet gjurmë granate në dhëmbët e Hoxhës

Ka 21 vite që ka mbaruar lufta në Kosovë, mirëpo pasojat e kësaj lufte për dikë janë ende të pashmangshme.
Më parë hoxhë Fatmir Latifi bëri të ditur se gjate mjekimit oral, i është gjetur copë granate, ja postimi i tij i plotë :

“MREKULLIA e ZOTIT
Shkrimi i Dr. Dritonit:

Edhe pas më shumë se 21 viteve të përfundimit të luftës te pacientët tanë të cilët kanë qenë pjesë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës po gjejmë pjese të mbetura në goje nga plagët qe i kanë marre gjatë luftës. Sot te hoxha jone i nderuar Fatmiri pas një intervenimi kirurgjik i gjetem dhe i larguam pjesët e mbetura të granatës në gojë .
Dr.Driton Vehbi Haxhiu

Shkrimi i hoxhës Fatmir:
Falenderimi i takon Allahut që me dinjitet i sherbeva Kauzës së UÇK-ës,vazhdojmë para…!”/ RTV Pendimi.

Të ngjajshme

Thaçi: Kosova është gati për dialogun me Serbinë

Kushtrim Guraj

Vaktiat e Ramazanit 2020

Kushtrim Guraj

MUAJI SHABAN – 32 RREGULLA DHE DOBI

Irfan Jahiu

OKB apelon për armëpushim në Siri për t’i dhënë fund koronavirusit

Kushtrim Guraj

Anulohen emisionet e drejtpërdrejta në RTV Pendimi

Qëndrim Ibrahimi

Kosovë, masa të reja për parandalimin e përhapjes së COVID-19

Kushtrim Guraj

Turqia dhe Rusia bien dakord për armëpushim në Idlib

Qëndrim Ibrahimi

Nëse ndiqni këto hapa për larjen e duarve ju e parandaloni koronavirusin

Kushtrim Guraj

livee

Habib Sahiti

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU