Rtv Pendimi
Kuzhinë

Patate dhe kungullesha në salcë kërpudhash

 

Provoni patatet dhe kungulleshat të pjekura në furrë në mënyrë paksa më ndryshe

Do ta ndieni fantazinë e shijes dhe do të kënaqeni me kungullesha të pjekura, shtojcë salce nga kërpudhat, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 600 g patate,
– 1 karotë,
– 2 kungullesha të vogla;
– 1 qepë;
– 1 domate,
– 1 hudhër pluhur;
– 3 lugë miell misri;
– 2 lugë griz;
– erëza;
– kripë;
– piper;
– spec i bluar djegës;
– pak spec të ëmbël;
– fletë majdanozi;
– një qese kërpudhash për supë të dendur.

Përgatitja:

Patatet, kungulleshat dhe karotën pastroni dhe pritni në rrathë.

Qitni kripë dhe erëza. Qepën dhe domaten priteni në rrathë.

Në patate, karotë dhe kungulleshë shtoni specin e kuq të bluar, shtoni hudhrën, vajin, miellin e misrit dhe grizin dhe të gjitha përzieni mirë.

Tepsinë lyeni dhe radhisni patatet në tepsi. Shtoni qepën dhe domaten dhe vendosni midis patateve.

Qesen me përzierje kërpudhash tundeni në ujë të vakët rreth 250 ml dhe qiteni sipër patateve.

Qitni edhe pak vaj, qitni fletët e majdanozit dhe piqni në 220 gradë Celsius, rreth 40 minuta. /Telegrafi/

Të ngjajshme

Bukë me miell liri dhe fara liri

Qëndrim Ibrahimi

Drekë e gjelbër e pjekur në furrë: E lirë, e shijshme, dietale, e shkëlqyeshme!

Qëndrim Ibrahimi

Gullash me suxhuk dhe qiqra: Drekë e lëngët e cila do t’i pëlqejë gjithë familjes!

Qëndrim Ibrahimi

Qoftere nga fasulja: Ushqim i shijshëm për fillestarët

Qëndrim Ibrahimi

Borani të marinuara kreshmore, por edhe e shijshme nga frigoriferi me ngrirje të thellë

Qëndrim Ibrahimi

Toptha brazilianë nga mielli dhe djathi: Paragjellë shumë e shijshme dhe do t’u pëlqejë të gjithëve!

Qëndrim Ibrahimi

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU