Rtv Pendimi
Good life Restaurant
auto lider
Kuzhinë

Patate Me Suxhuk

Muslim Shop

Perbersit:
-suxhuk (2 copa/pjes)
-1 qep
-1 spec jeshil
-3 patate te ziera
-1 lug e madhe salc domatesh
-krip
-piper
-spec i kuq pluhur

Pregaditja:
Patatet te cilat ne fillim i keni zier,qepen,specin si dhe suxhukun i prisni ne copa/rrath.
Ne fillim e skuqni suxhukun mir ne nje ftere,ia shtoni patatet poashtu i skuqni mir.
Pastaj shtoni edhe specin pak vaj dhe qepen dhe i fergoni.
Ia shtoni specin pluhur si dhe nje lug salc domatesh,perzieni dhe shtoni edhe uje te nxeht aq sa perimet te mbulohen.
E leni edhe pak te ziej,shtoni krip,piper ,ereza nese doni dhe e servoni te ngroht!
Shkon shum mire me buk te holl turke si dhe me pak djath dhe kos!/gatuajdheshijo.com

Të ngjajshme

Dreka që do ta doni: Speca të fërguar me djathë

Urim Isma

Kështu mund të bëni komposto nga pemët me të cilat mund të ëmbëlsoheni edhe dimrit

Urim Isma

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

Vezë sipas mënyrës së peshkatarëve

Kushtrim Guraj

Patate dhe kungullesha në salcë kërpudhash

Kushtrim Guraj

Bukë misri e lirë dhe e shpejtë: provoni bukën e misrit me kokrra të plota misri (Video)

Kushtrim Guraj

Pite me djathë sipas recetës së vjetër boshnjake!

Kushtrim Guraj