Rtv Pendimi
Samet Tours
Good life Restaurant
auto lider
Paul Pogba: Islami më ka bërë njeri më të mirë
Lajme

Paul Pogba: Islami më ka bërë njeri më të mirë

Muslim Shop

Paul Pogba ka zbuluar se ai po ‘e pyeste vetveten mbi shumë gjëra’ përpara se të kthehej në Islam dhe të bëhej «më i qetë brenda».

Ylli i Manchester United, i cili muajin e kaluar bëri një pelegrinazh në Mekë gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, nuk lindi si mysliman pavarësisht besimit të nënës së tij.

Por pasi kaloi një periudhë të vështirë, Pogba vendosi të hulumtojë fenë dhe të ndjekë numrin e miqve të tij duke praktikuar Islamin, transmeton lajmi.net.

Mesfushori, i cili mbetet një objektiv transferimi për Real Madridin këtë verë, i atribuon të gjitha fesë islame, pasi sipas tij ai është bërë person më i mirë.

I pyetur se çfarë do të thotë të jesh një mysliman për të në podcastin e ri të The Times, Pogba tha: “Është gjithçka. Kjo është ajo që më bën mirënjohës për gjithçka”.

”Më bëri të ndryshoja, të kuptoja gjërat në jetë. Me mend, ndoshta, kjo më bën më paqësor brenda”.

”Islami nuk është imazhi që të gjithë e shohin – terrorizmi… Ajo që dëgjojmë në media është me të vërtetë diçka tjetër, ndërsa ajo në realitet është diçka e bukur”.

”Më ka bërë edhe njeri më të mirë. Kushdo që mund të gjej paqe mund të lidhet me Islamin”, përfundoi mesfushori francez.

Të ngjajshme

“Investimet në spitale janë për një mjekësi moderne në Kosovë”

Kushtrim Guraj

Rtv Pendimi ju uronë festën e Kurban Bajramit

Kushtrim Guraj

Indonezi, gruaja kurseu duke mbledhur mbeturina 26 vite për të udhëtuar në Haxh

Qëndrim Ibrahimi

Spanjë, shpëtohen 59 migrantë në Mesdhe

Kushtrim Guraj

Turqi, gjenden mbishkrime të lashta 883 vjet

Kushtrim Guraj

Studentët dhe nxënësit nga Shqipëria do të vizitojnë Turqinë

Kushtrim Guraj

Me karrocë drejt Haxhit: Rrëfimi i 34-vjeçarit nga Vushtrria, ëndrra e të cilit tanimë është realitet

Kushtrim Guraj

Edhe një doktore shkence i shtohet Kosovës

Hevzi Hasani

Turqia shpall vendimet e Këshillit të Lartë Ushtarak

Kushtrim Guraj