Rtv Pendimi
Lajme

Pavarësisht kufizimeve, 10 shqiptarë kryejnë haxhin (VIDEO)

Obligimin fetar, që njihet edhe si shtylla e pestë në islam, këtë vit për shumë besimtarë e pamundësoi situata me virusin korona.

Megjithatë, edhe kësaj radhe pati kosovarë që e kanë kryer Haxhin, por vetëm të tillë që gjatë kohës së Pandemisë kanë qëndruar brenda territorit të Arabisë Saudite.

Kronikë e gazetarit Enis Reçica.

Të ngjajshme

Takim Kosovë-Serbi në Washington më 2 shtator

Kushtrim Guraj

Erdoğan diskuton zhvillimet në Mesdheun Lindor me kreun e Këshillit Evropian

Kushtrim Guraj

Ministri Selimi takon ambasadorin e Turqisë, Çağrı Sakar

Kushtrim Guraj

Erdoğan zhvillon bisedë telefonike me kancelaren Merkel

Kushtrim Guraj

Turqia do t’i rihapë shkollat më 21 shtator

Kushtrim Guraj

Kosovë, prezantohet fushata “Së bashku kundër COVID-19”

Kushtrim Guraj

BE mbështetje financiare për Shqipërinë, Kosovën dhe Maqedoninë e Veriut

Kushtrim Guraj

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës falënderon ambasadorin turk për ndihmat kundër COVID-19

Kushtrim Guraj

Nga shpërthimi në Portin e Bejrutit janë dëmtuar 8.000 ndërtesa

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU