Rtv Pendimi
Good life Restaurant
Samet Tours
auto lider
Vip Well
Për 24 orë vidhen tri vetura në Kosovë
Lajme

Për 24 orë vidhen tri vetura në Kosovë

Muslim Shop

Tri vetura janë vjedhur gjatë 24-orëshit të fundit në qytet e ndryshme të Kosovës, ka njoftuar Policia e Kosovës.

Viktima nga fshati Poqestë e Komunës së Pejës dje në orën 10:00 ka raportuar se të dyshuar të panjohur i kanë vjedhur veturën e tij.

Rasti tjetër është raportuar vetëm pas një ore pra në orën 11:00 në rrugën “Aziz Abrashi” në Fushë Kosovë. Viktima mashkull ka raportuar se të dyshuar të panjohur i kanë vjedhur automjetin e tij (kombi).

Por këto nuk janë rastet e vetme në Kosovë. Rasti i tretë i vjedhjes së veturës është raportuar po ashtu dje në rrugën “Mbretëresha Teutë” në Mitrovicë rreth orës 12:20.

Viktima mashkull ka raportuar se të dyshuar të panjohur i kanë vjedhur veturën e tij.

Ende nuk ka të arrestuar por, sipas policisë të tri rastet po hetohen. Edhe dje është raportuar për vjedhje të një veture në Fushë Kosovë, por Njësia Policore gjatë hetimeve të zhvilluara ka arritur të identifikojë dhe të arrestojë të dyshuarin.

Të ngjajshme

Diskriminimi ndaj familjes palestineze në Austri

Hevzi Hasani

Ariu polar kalon 1.500 kilometra në kërkim të ushqimit

Hevzi Hasani

Ankara, Albin Kurti takohet me kryeparlamentarin e Turqisë

Kushtrim Guraj

“Roli i bujqësisë në zhvillimin rural, aktivitet i rëndësishëm ekonomik”

Kushtrim Guraj

Kaq banorë ka aktualisht bota

Kushtrim Guraj

Qeveria amerikane hesht lidhur me vdekjen e Morsit

Kushtrim Guraj

Morsi varroset vetëm në prani të familjarëve

Kushtrim Guraj

Erdoğan: Zoti e mëshiroftë vëllaun tonë dhe dëshmorin Morsi

Kushtrim Guraj

Morsi ndërron jetë në seancën gjyqësore

Kushtrim Guraj