Rtv Pendimi
Lajme

Për çdo ditë të Ramazanit, 310 persona do të kenë mundësi të ushqehen në kuzhinën e “Jetimat e Ballkanit”

Hoxha dhe humanisti i madh, Halil Kastrati, dhe shoqata që ai e udhëheq “Jetimat e Ballkanit”, me rastin e muajit të madhërishëm të Ramazanit, kanë njoftuar se në kuzhinën e tyre, për çdo ditë do të kenë mundësinë të ushqehën 310 persona.

Sot ata kanë bërë shpërndarjen e iftarit të parë, e të do të ketë edhe deri në fund të Ramazanit.

Me këtë rast Halil Kastrati, ka falënderuar të gjithë donatorët që bënë të mundur.

Të ngjajshme

Presidenti Thaçi: Feja në Kosovë në shërbim të forcimit të paqes dhe tolerancës

Urim Isma

Në Kosovë ka shkallë të ulët të ndëshkimit të korrupsionit

Urim Isma

Shpalosi në Tivar flamurin shqiptar, gjobitet 300 euro dhe dëbohet nga Mali i Zi

Urim Isma

Moti i keq në Itali, përmbytet për herë të tretë Venecia

Urim Isma

Ndotja e ajrit mund të shkaktojë “mjegulla vrasëse” në qytetet e mëdha

Urim Isma

Shqipëri, mbahet aktiviteti “Pejgamberi Muhamed dhe familja”

Kushtrim Guraj

Vëllezërit Sylejmani arrijnë suksese me restaurantin e tyre në Austri, për ta shkruajnë edhe gazetat austriake

Kushtrim Guraj

Inflacioni vjetor në BE mbetet në 1.1 për qind në tetor

Kushtrim Guraj

Turqia dhe SHBA bisedojnë për të zgjidhur çështjet F-35 dhe S-400

Kushtrim Guraj