Rtv Pendimi
Lajme

Për herë të parë në Shqipëri, themelohet ”Parlamenti i Nxënësve”

Është themeluar për herë të parë në Republikën e Shqipërisë, Parlamenti i Nxënësve.

Këtë e ka bërë të ditur Ministrja e Arsimit shqiptar, Besa Shahini, e cila përmes Facebook-ut, tha se ky parlament do të shërbejë si një forum ku do dëgjohet zëri i nxënësve për të përmirësuar cilësinë në arsim.

”Për herë të parë në Shqipëri 🇦🇱 themelohet “Parlamenti i Nxënësve”, i cili do të shërbejë si një #forum ku do të dëgjohet zëri i nxënësve në funksion jo vetëm të përmirësimit të cilësisë së arsimit, por edhe eksperiencës së tyre shkollore.

Gjithashtu, angazhimi në “Parlamentin e Nxënësve” përbën një ushtrim demokracie dhe vullnetarizmi. Deputetët e rinj mësojnë për vlerat e të shërbyerit bujar në #komunitet, ku punohet jo për interesin personal por për të mirën publike dhe interesin e përbashkët të të gjithë

Të ngjajshme

KMDLNj: Ndërkombëtarët kanë bërë eksperimente me mbetjet mortore

Urim Isma

Karkalecat e shkretëtirës pushtojnë Bririn e Afrikës

Urim Isma

Erdoğan: Dhënia e Nobelit një racisti, shpërblim i shkeljeve të të drejtave të njeriut

Urim Isma

SHBA godet Serbinë, dhjetëra kompani pjesë e rrjeteve korruptive

Urim Isma

Familjet e personave të zhdukur që 20 vjet pa përgjigje

Urim Isma

Veseli niset drejt Hagës: Krenar që isha pjesë e UÇK-së

Urim Isma

Rama reagon për deklaratën e Vuçiçit mbi Masakrën e Reçakut

Urim Isma

Zgjedhjet në Britani goditen nga pretendimet për ndërhyrje ruse

Urim Isma

Erdoğan u bën thirrje vendeve të OBI-së ta ndihmojnë Shqipërinë

Urim Isma