Rtv Pendimi
auto lider
Samet Tours
Good life Restaurant
Kuzhinë

Petullat në formë topthi

Muslim Shop

artikuj

Përbërësit:

450 gr miell,
2 gota të ujit me kos(ose 2 jogurta të gatshëm),
2 vezë,
1 mollë e grirë në rende,
4 lugë sheqer,
1 pluhur për pjekurina,
1 vanil sheqer,
50 gr rrush i terur, dhe
lëvorja e një limoni,

Përgatitja:
Përziejmë të gjithë përbërësit mirë.I lejmë ashtu të qëndrojnë rreth 10 minuta.Pastaj marrim me lugë gjelle nga brumi dhe i fërgojmë në vaj të nxehtë.Mund të përdorni edhe lugën e akullores ,me atë dalin petullat në formë topthi.Përmbi u qesim sheqer pluhur.Ju befte mire ./mesazhi.com

 

Të ngjajshme

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

Vezë sipas mënyrës së peshkatarëve

Kushtrim Guraj

Patate dhe kungullesha në salcë kërpudhash

Kushtrim Guraj

Bukë misri e lirë dhe e shpejtë: provoni bukën e misrit me kokrra të plota misri (Video)

Kushtrim Guraj

Pite me djathë sipas recetës së vjetër boshnjake!

Kushtrim Guraj

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Kushtrim Guraj

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Kushtrim Guraj